Przejdź do głównej zawartości

PBP w Sieradzu: Noc Poetów 2011


Fot. PBP w Sieradzu
W miniony piątek, 29 lipca w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu odbyła się druga edycja imprezy literacko-muzycznej pod nazwą Noc Poetów, zorganizowana wspólnie z Kołem Literackim ANIMA. Miłośnicy poezji mieli okazję zapoznać się z twórczością Danieli Zajączkowskiej, poetki z Łodzi, oraz „Ptaka Piwnicznego” – Michała Głaszczki z Warszawy. Kilka wierszy Michała, do własnych kompozycji, zaśpiewał Zbigniew Paprocki, który też zaskoczył publiczność wokalną interpretacją utworów Władysława Broniewskiego, patrona Biblioteki. Muzyki i poezji śpiewanej nie zabrakło także w dalszej części wieczoru – Dominika i Edward Marciniakowie oraz uzdolniony młody skrzypek Jakub Sroka zabrali słuchaczy w poetycko-muzyczną podróż w czasie i przestrzeni. Gwiazdą wieczoru okazała się Anna Paszkowska, artystka ze Zgierza, której akompaniował Jan Mucha. Koncert w ich wykonaniu, zatytułowany „Piosenka aktorska w Paryżem w tle”, zachwycił i poruszył wszystkich zebranych.

Kulminacyjnym punktem Nocy Poetów był, podobnie jak w roku ubiegłym, Turniej Jednego Wiersza o Puchar Starosty Sieradzkiego i Nagrodę Wielkiego Mecenasa. Swoje wiersze zaprezentowało dziewiętnastu twórców. Jury w składzie: Miłosz Kamil Manasterski, poeta, redaktor portalu internetowego Związku Literatów Polskich, oraz poetki Agnieszka Jarzębowska i Maria Duszka, po długiej dyskusji zdecydowało się przyznać I miejsce i Puchar Starosty Michałowi Głaszczce za wiersz „Histeryczka i choleryk”. II miejsce otrzymała Anna Michalska za wiersz „Bez tytułu”, a III miejsce Joanna Chachuła za wiersz „Samotność”. Laureatom gratulujemy, a wszystkich poetów – tych znanych oraz tych, którzy nieśmiało pisują „do szuflady” – już dziś zapraszamy do udziału w przyszłorocznym Turnieju.

Zorganizowanie Nocy Poetów było możliwe dzięki wsparciu życzliwych Osób i Instytucji. Serdecznie dziękujemy: Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Firmie Medana Pharma S.A., sieradzkiemu Oddziałowi Banku Gospodarki Żywnościowej oraz Państwu Annie i Sylwestrowi Gajewskim.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu "Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy. Tutaj link do wideo:   http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220

Przedświąteczne spotkanie w Filii Domu Kultury w Burakowie

Miłosz Kamil Manasterski, Monika Kowalewska, Magdalena Żelechowska Monika Kowalewska, Miłosz Kamil Manasterski, Magdalena Żelechowska Zanim nadejdą święta - składamy swoim przyjaciołom, współpracownikom i znajomym najlepsze życzenia. Kilka zdjęć z radosnego spotkania opłatkowego w Filii Domu Kultury w Burakowie. Moim wspaniałym pracownikom: kierownik Filii Monice Kowalewskiej i Magdzie Żelechowskiej szczególnie dziękuję za wspaniałe przygotowanie spotkania i świątecznego ducha:-)