Przejdź do głównej zawartości

Biblioteki.org: O Państwie Środka w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nakle

Pod koniec listopada Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią zorganizowała dwa spotkania poświęcone tematyce współczesnych Chin: prelekcję dla dorosłych oraz dla młodzieży w wykonaniu Miłosza Kamila Manasterskiwego - poety, prozaika, animatora kultury.

W czwartkowe popołudnie 25 listopada w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nakle nad Notecią dzięki Miłoszowi Kamilowi Manasterskiemu odbyła się ponad dwugodzinna podróż po Pekinie, Szanghaju, Badalingu i jego Wielkim Murze Chińskim, bastionie z III wieku p.n.e. Uczestnicy spotkania mieli okazję dostrzec kontrasty współczesnych Chin: monumentalne, nowoczesne wieżowce a obok ostatni hutong (tradycyjne chińskie zabudowania) czekający na kreskę urbanisty. Spotkanie było swoistym poetyckim reportażem, a poeta jak dziennikarz na bieżąco zapisał przeżycia i emocje sięgające wielkich tradycji kultury chińskiej. Anegdoty i pokaz ceremonii parzenia herbaty zakończyły czwartkowe spotkanie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220