Przejdź do głównej zawartości

Tuwim. Inspiracje w Wieliszewie

http://www.wieliszew.pl/765,1,32,miedzynarodowy-dzien-poezji,czytaj-wiecej.html

Biblioteka Publiczna Gminy Wieliszew zorganizowała dla gimnazjalistów spotkanie z MIŁOSZEM KAMILEM MANASTERSKIM- poetą, prozaikiem, animatorem kultury.

Podczas spotkania została zaprezentowana w niebanalnej formie postać wybitnego polskiego poety Juliana Tuwima. Rok 2013 jest ogłoszony przez Sejm RP rokiem Juliana Tuwima. Multimedialna prezentacja stworzona przez autora była znakomitą „przygodą” dla młodzieży, wspaniale uzupełniała interesujący wykład. Projekt ten łączył formy innowacyjności w przekazie tradycyjnym poezji Juliana Tuwima, bo cytując słowa pana Miłosza Manasterskiego: „… duch Tuwima będzie pomagał twórcom oraz miłośnikom poezji z dotarciem do jak najszerszego grona publiczności młodej […], aby przekonać ich, że poezja jest cool i crazy…”.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220