Przejdź do głównej zawartości

Lomianki.pl: Sepia w Teatrze Miejsce

Lomianki.pl: Od kilku miesięcy w Teatrze Miejsce trwają przygotowania do widowiska „Sepia”. Przedstawienie, które reżyseruje Tadeusz Kijański powstaje wokół wierszy Miłosza Kamila Manasterskiego. Wiersze pochodzą z tomu „Sepia”. To już drugie wspólne przedsięwzięcie artystyczne obu twórców - w czerwcu ubiegłego roku w Teatrze Miejsce odbyła się premiera “Dziwny ten świat” - z wierszami Manasterskiego z książki “Portfolio”.

Skala widowiska jest jednak nieporównywalna - w produkcji “Sepii” bierze udział ponad siedemdziesiąt osób - na scenie i za kulisami! Jest to realizacja teatralna z dużym rozmachem - jak zwykle w Teatrze Miejsce - bardzo łomiankowska. Bo taki też jest cel reżysera: prezentuje nie tylko wiersze łomiankowskiego poety, ale także łomiankowskich tancerzy, aktorów, wreszcie zwykłych mieszkańców naszego miasta. Zwykłych, ale tak naprawdę zupełnie niezwykłych...

Spektakl w sposób naturalny będzie porównywany do przedstawienia Krzysztofa Materny “Czas nas uczy pogody”. W tym głośnym ostatnio przedstawieniu Och!Teatru występują amatorzy z klubu seniora. Tadeusz Kijański również zaprasza na scenę nieprofesjonalistów w różnym wieku (od kilkulatków po osoby dorosłe). Kijański nie rezygnuje jednak ze znakomitych teatralnych nazwisk, do których obecności w Łomiankach zdążył już nas przyzwyczaić. Zobaczymy więc dwie gwiazdy Teatru Miejsce: Stanisławę Celińską i Ewę Borowik. Obok nich wystąpią młode mieszkanki naszego miasta, przygotowujące się dopiero do studiów teatralnych: Karolina Bilińska i Wiktoria Różanowska. Na scenie także sam poeta - Miłosz Kamil Manasterski - który ma do odegrania swoje kwestie. W widowisku udział biorą trzy łomiankowskie zespoły taneczne. Choreografią w tym spektaklu zajmują się: Zuzanna Kwiatkowska, Karolina Stanisławska i Jakub Stępień, prowadzący na co dzień grupy taneczne w Domu Kultury w Łomiankach.

W przeciwieństwie do przedstawienia Krzysztofa Materny, Tadeusz Kijański idzie krok dalej: znaczna część spektaklu będzie improwizacją. Na scenie pojawią się mieszkańcy Łomianek, by opowiedzieć nam o swoich emocjach związanych z naszym miastem, o sobie samych, o swoich przeżyciach.

Więcej szczegółów nie zdradzimy... Do premiery 10 marca o godz. 18.00 jeszcze kilka trudnych - bo ostatecznych już prób. Potem zabrzmi muzyka Piotra Tylczyńskiego “Shadowfindera” oraz Tomasza Bajerskiego i zaczynamy...

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220