Przejdź do głównej zawartości

Gazeta Łomiankowska: Od Łomianek do Rzeki Perłowej

W piątek 23 listopada Dom Kultury w Łomiankach i Biblioteka Publiczna w Łomiankach zorganizowały spotkanie autorskie Ryszarda Sługockiego, znanego prozaika, mieszkańca naszego miasta. Ryszard Sługocki jest autorem fascynujących i prawdziwych opowieści o wędrówkach po całym świecie. Jego trwająca całe życie podróżnicza przygoda rozpoczęła się w 1957 kiedy wyruszył w wyprawę dookoła świata samochodem FSO Warszawa... Choć celu podróży nie udało się osiągnąć - Sługocki zakończył ją w Chinach, niezwykłych perypetii wystarczyło do napisania obszernej książki „Od Wisły do Rzeki Perłowej”. W kolejnych latach przebywał w Wietnamie, dużo czasu spędził na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.
Podczas spotkania prezentowana była także „Żelazna obroża” - książka o czteroletnim pobycie w Libii w latach 80-tych ubiegłego wieku. Żona pisarza, redaktor Barbara Okulicz-Sługocka uatrakcyjniła spotkanie projekcją swojego filmu - jedynego polskiego dokumentu o Libii. Fragmenty książek czytał Marek Wysocki, na fortepianie grał białoruski artysta Andrzej Yermakou, spotkanie prowadził dyrektor Domu Kultury Miłosz Manasterski.

Fot. Aleksandra Krzemińska.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220