Przejdź do głównej zawartości

Sadki.pl: Bez Skarg w Roku Skargi


Sadki.pl: 

http://www.sadki.pl/Aktualnosci/Bez-skarg-w-Roku-Skargi.html

Rok 2012  został między innymi ogłoszony Rokiem Piotra Skargi – osoby, która w swojej twórczości nawiązywała do patriotyzmu. Dlatego właśnie w Zespole szkół Ponadgimnazjalnych w Samostrzelu , Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach zorganizowała spotkanie z panem Miłoszem Kamilem Manasterskim, który wygłosił prelekcję multimedialną na temat patriotyzmu oraz przybliżył sylwetkę Piotra Skargi.

Pan Manasterski przypomniał, że powinniśmy być patriotami, którzy dbają o dziedzictwo kulturowe własnego kraju. Mamy tego dokonywać świadomie podejmując decyzje dotyczące wyboru literatury, muzyki i innych dzieł kultury, które słuchamy, oglądamy i czytamy.

Mówiąc o patriotyzmie dlaczego mówimy właśnie o Piotrze Skardze? Pan Miłosz Kamil Manasterski wyjaśnił kim był ks. Piotr Skarga i czemu tak mocno związany jest on z polskim patriotyzmem. Przypominał jego utwory oraz opowiadał o  działalności jaką prowadził na rzecz ubogich.

Na zakończenie prelekcji wspominał również o najbardziej niesamowitym miejscu, jakim jest biblioteka, że jest ona bastionem patriotyzmu i że nigdy nie powinniśmy pozwolić by biblioteki zniknęły.

Tekst : Katarzyna Hass
zdjęcia: Bożena Włodarska


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220