Przejdź do głównej zawartości

Lowicz24.eu: Bez skarg w Roku Skargi 2012

http://lowicz24.eu/wiadomosci/kultura/1883-qbez-skarg-w-roku-skargi-2012q

FOTO: D. Pietrzkowicz

W dniu 30.10 odbyło się spotkanie "Bez skarg w Roku Skargi 2012". Prelekcję prowadził członek Zarządu Głównego Literatów Polskich - Miłosz Kamil Manasterski.

Spotkanie miało miejsce w sali kinowej Łowickiego Ośrodka Kultury i było elementem obchodów Roku Skargi 2012. Wzięli w nim udział uczniowie szkół gimnazjalnych. 

Prowadzący, poeta, prozaik i animator kultury, laureat wielu nagród literackich, członek Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich Miłosz Kamil Manasterski powiedział m.in. Poeci i kaznodzieje przez wieki mówili o patriotyzmie, Ojczyźnie i obowiązkach wobec niej. To, że żyjemy w Niepodległej Rzeczypospolitej to szczęście, które zawdzięczamy nie tylko czynom zbrojnym, ale w znacznym stopniu także poezji. Dlatego w Roku Skargi poeci powinni zabierać głos w dyskusji o patriotyzmie. O patriotyzmie, którego wyrazem jest twórczość, rozwój czytelnictwa, znajomość literatury pięknej. O patriotyzmie, którego prawdziwym bastionem nie jest jednostka wojskowa ale biblioteka publiczna...

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220