Przejdź do głównej zawartości

Danuta Bartosz o 41. Warszawskiej Jesieni Poezji w Łomiankach

Danuta Bartosz:

Miłoszowi Kamilowi Manasterskiemu dziękujemy za sprawną organizację Festiwalu. Powiało młodością. W programie ukazały się bardzo interesujące panele, w których członkowie naszego Oddziału (Urszula Zybura, Kalina Izabela Zioła, Danuta Bartosz i prezes Paweł Kuszczyński) brali aktywny udział. Między innymi kol. Urszula Zybura kreowała "Słowa, które leczą"...
Braliśmy także udział w panelu recytatorskim. Przez dwie godziny pani Monika uczyła nas zachowania na scenie, sposobu pozbycia się tremy, ćwiczeń mięśni około -ustnych i wiele wiele innych wyjątkowo ciekawych recytatorsko - scenicznych zachowań.
Z festiwalowych nowalijek logistycznych zauważyliśmy identyfikatory dla uczestników, broszki z festiwalowym logo, a także, ku naszemu, bardzo miłemu zaskoczeniu - broszki z fragmentami naszych wierszy. To bardzo miła niespodzianka. Panie z Centrum Kultury bardzo chętnie, na indywidualne zamówienia, robiły dodruk naszej poezji.
W tym roku nie było tak wielu zaproszonych gości. Może to i dobrze, bo w mniejszym gronie można bardziej się integrować. Przesympatyczne nocne rozmowy poetów w przytulnym Hotelu trwały prawie do rana...  Było o czym rozmawiać, wszak takie wspólne rozmowy należą do rzadkości, a szkoda.

www.zlp.poznan.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220