Przejdź do głównej zawartości

Moja-Ostroleka.pl: XX Ostrołęcki Konkurs Literacki za nami

Łzy, radość i niedowierzanie towarzyszyły ogłoszeniu wyników ogólnopolskiego XX Ostrołęckiego Konkursu Literackiego im. Dionizego Maliszewskiego.
Podsumowanie konkursu odbyło się w czwartek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce. Na uroczystość przybyło wielu ostrołęczan związanych ze środowiskiem literackim oraz zaproszonych gości. Spotkanie rozpoczął występ Orkiestry Kurpiowskiej z Lelisa. Z kapelą zaśpiewała Mariola Ogniewska.

W konkursie wzięło udział 97 uczestników. Wśród jurorów znalazł się m.in. Miłosz Kamil Manasterski, poeta i prozaik, który 10 lat temu otrzymał wyróżnienie w konkursie.

- Zmierzenie się z tymi fantastycznymi ludźmi i nadesłanymi przez nich tekstami było to dla mnie fantastycznym przeżyciem intelektualnym - mówił Miłosz Kamil Manasterski. -Konkurs jest bardzo poważny, a jeżeli jest organizowany już po raz 20, oznacza, że jest w gronie prestiżowych konkursów.

Wśród nagród, obok pieniężnych i książkowych, które powędrowały do laureatów, pojawiła się nowość.
- W innych konkursach rozdają statuetki, a u nas, na Kurpiach po raz pierwszy zwycięzcy otrzymają wycinanki kurpiowskie wykonane przez Wiesławę Bogdańską z Kadzidła - tłumaczyła Sabina Malinowska, zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Po występach i przemówieniach nadszedł czas na najważniejszy moment - ogłoszenie wyników. Co prawda protokół z nominacjami do nagrody głównej dostępny był już od kilku dni, zwycięzcą mógł zostać każdy. Emocje sięgnęły zenitu, kiedy Miłosz Manasterski otworzył kopertę z wynikami.


Zwyciężczynią XX Ostrołęckiego Konkursu Literackiego im. Dionizego Maliszewskiego konkursu została ostrołęczanka Aleksandra Gawrońska. Na drugim, równorzędnym miejscu znaleźli się Adam Buszko z Krakowa oraz Marcin Tomczak z Ostrołęki. Trzecie miejsce zajęła Urszula Kopeć-Zaborniak z Kowalówki.

Komisja przyznała również pięć wyróżnień, które otrzymali: Anna Adamowicz - Lubin, Mateusz Gąbka - Lublin, Agnieszka Marek - Bielsko-Biała, Agnieszka Ochenkowska - Ostrołęka, Milena Rytelewska - Płock oraz sześć wyróżnień w formie publikacji wierszy: Tobiasz Bartołd - Ostrołęka, Agata Goraj - Katowice, Przemysław Pakieła - Nowy Podoś, Katarzyna Parzuchowska - Warszawa, Marek Smoliński - Gdańsk, Dorota Suwała - Gostynin.
Zobacz zdjęcia:
Dionizje w Arce (27.09.2012)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220