Przejdź do głównej zawartości

Ludmiła Janusewicz o 41. Warszawskiej Jesieni Poezji

41 Warszawska Jesień Poezji, zorganizowana w dniach 11-13.10.2012r.
przez Dom Kultury w Łomiankach pozostanie w mojej dobrej pamięci z powodu sprawnej organizacji i ciekawego programu.
Interesujące były zwłaszcza panele, na których mogliśmy zgłębiać
następujące tematy:
- „Papier, ekran, słuchawki. Książka poetycka w XXI w”.
- „Czy poezja będzie jeszcze trendy? Przyszłość literatury pięknej – Zagrożenia i nadzieje”.
- „Warsztaty recytatorskie dla twórców”.
- „Jak prowadzić warsztaty literackie – cel, idea, realizacja”.
- „Poezja leczy duszę”.
- „Papier i ekran. Prasa literacka i literackie serwisy internetowe”.

Tematy poruszały zagadnienia , które faktycznie interesują ludzi pióra i to było widać po ożywionych dyskusjach. Z zainteresowaniem oglądaliśmy wystawę książek, prac plastycznych, wysłuchaliśmy ciekawych koncertów muzycznych, oraz wierszy prezentowanych przez poetów w „Turnieju Jednego Wiersza”.

W imprezie uczestniczyło wielu poetów z kraju i zagranicy, m.in. Zbigniew Milewski, Stefan Jurkowski, Kazimierz Burnat, Krystyna Konecka, Magdalena Węgrzynowicz-Plichta, Jan Tulik, Dimiter Hristov (Bułgaria), Marek Wawrzkiewicz, Ryszrd Ulicki, , Miłosz Kamil Manasterski, Zofia Walas, Danuta Burnat, Aldona Borowicz, Piotr Dumin, Juliusz Erazm Bolek, Andrzej Dębkowski, Dariusz Tomasz Lebioda, Bohdan Wrocławski, Paweł Kuszyński, Urszula Zybura, Marta Pelinko, Radovan Brenkus (Słowenia), Elżbieta Musiał, Stanisław Nyczaj, Kalina Izabela Zioła.
Załoga Domu Kultury i Biblioteki w Łomiankach stworzyła miłą i ciepłą atmosferę, a zakwaterowanie nas w uroczej Villa Bella Casa dało szansę na przyjemną, wieczorną integrację poetycką nie tylko przy winku...

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220