Przejdź do głównej zawartości

Lomianki.info: Studenci UDD już z indeksami

Fot. Lomianki.info - na zdjęciu Karolina Szadurska i Miłosz Kamil Manasterski


Studentki i studenci łomiankowskiego Uniwersytetu dla Dzieci dziś odebrali indeksy, które wręczył Jego Magnificencja, Rektor Uniwersytetu Prof. Wojciech Urbański (Politechnika Warszawska) oraz Karolina Szadurska - Dziekan Uniwersytetu.

"Wierzę, że nasza młoda uczelnia będzie dla was początkiem wspaniałej akademickiej przygody, która przygotuje was do zdobywania największych i najwspanialszych nagród naukowych i kulturalnych. Także tej najważniejszej z nagród: Nagrody Nobla. W ubiegłym roku miałem spotkanie autorskie w wielkopolskim miasteczku Odolanów. Otóż w Odolanowie jest bardzo piękny park, a w tym parku znajduje się Aleja Polskich Noblistów. W tej alei stoją posągi Polaków, którzy zdobyli Nagrodę Nobla. Nie bez satysfakcji przypomnę, że większość naszych noblistów to literaci. Niemniej Aleja Noblistów w Odolanowie jest bardzo dłuuuga… I zmieszczą się w niej pomniki was wszystkich, czego wam naprawdę z całego serca życzę. Chciałbym aby nasz Uniwersytet Dzieci wprowadził was na drogę naprawdę wielkich życiowych sukcesów". - krótkim słowem przywitał wszystkie dzieci Dyrektor Domu Kultury Miłosz Manasterski.

Wydarzeniu towarzyszył krótki występ dziecięcego zespołu "Rozśpiewane Nutki" pod kierunkiem Beaty Prusik.

redakcja@lomianki.info


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220