Przejdź do głównej zawartości

Poezja dzisiaj nr 93: Jacek Cygan, Elżbieta Adamiak, Barbara Jurkowska, Miłosz Kamil Manasterski, Stefan Zajonz

Poezja dzisiaj nr 93: Ze wstępu Aleksandra Nawrockiego Redaktora Naczelnego: W poezji winno być dużo z człowieka i jak najmniej literackości. I takie są właśnie zamieszczone w tym numerze wiersze. Przede wszystkim Jacka Cygana, który  jako twórca znakomicie łączy w sobie dwie zalety: bycia oryginalnym poetą i oryginalnym autorem tekstów piosenek, które są również poezją. Śpiewającą swoje wiersze na koncertach, gromadzących zawsze liczną publiczność, poetką jest także Elżbieta Adamiak, charyzmatyczna  w pieśni i słowie.  Spontaniczne oklaski publiczności potwierdzają to. W krajobrazach Barbary Jurkowskiej rozmawiają ze sobą ludzie; językiem morza,  kolorytem plaży, czujnymi spojrzeniami ptaków… Miłosz Kamil Manasterski należy do utalentowanych przedstawicieli młodej generacji twórców, już tłumaczony na obce języki i wydawany w książkach, ostatnio  w Bułgarii.
Aleksander Nawrocki        

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220