Przejdź do głównej zawartości

Nowa Ostrołęka: Ola Gawrońska z Ostrołęki najlepszą poetką!


Nowa Ostrołęka: Nastoletnia Aleksandra Gawrońska zwyciężyła XX jubileuszowy Konkurs im. Dionizjego Maliszewskiego organizowany podczas tegorocznej "Kupiszewiady". Właśnie zostały ogłoszone wyniki.

Od kilku dni dostępny był pierwszy protokół, w którym Aleksandra była nominowana do nagrody głównej. Wraz z nią na liście nominowanych byli także: Adam Buszek z Krakowa, Urszula Kopeć-Zaborniak z Kowalówki (woj. podkarpackie) oraz Marcin Tomczak z Ostrołęki. Ostateczne wyniki ogłoszone zostały dopiero dziś.
- Było to dla mnie niezwykłe doświadczenie intelektualne. Zmierzyć się z fantastycznymi ludźmi i nadsyłanymi przez nich tekstami. Tych kilkaset wierszy to była bardzo poważna lektura - mówił Miłosz Kamil Manasterski, poeta i prozaik. - Dziś rozstrzygamy jubileuszowy konkurs. Dziś też obchodzę swój mały jubileusz. Dokładnie 10 lat temu otrzymałem wyróżnienie na konkursie Dionizego Maliszewskiego. Rok później zdobyłem drugą nagrodę, później była trzecia nagroda, a jeszcze później zostałem poproszony o bycie jurorem.
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220