Przejdź do głównej zawartości

Lomianki.info: Wieczór Tajwanu w Domu Kultury w Łomiankach


Wieczór Tajwanu w Domu Kultury w Łoamiankach // 07.09.2012 from lomianki_info on Vimeo.

Lomianki.info:

7 września w Dom Kultury w Łomiankach odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu spotkań międzykulturowych Dookoła Świata. Pierwszym zaprezentowanym krajem był Tajwan.
Orientalnej muzyce tajwańskiej w wykonaniu Yang Chung Chih (śpiew, flet) oraz Anny Krysztofiak (śpiew, guzheng, erhu i pipa) towarzyszyły wspaniałe dekoracje sceny oraz pokaz kaligrafowania. Każdy mógł otrzymać wykaligrafowane imię (i nie tylko) w języku chińskim.

Po koncercie i pokazie kaligrafii otwarto wystawę fotografii oraz zaproszono na poczęstunek oryginalnych przysmaków kuchni tajwańskiej.

Impreza odbyła się we współpracy z Biurem Gospodarczo-Kulturalnym Taj-Pej w Warszawie. Wystawa fotografii potrwa do końca września.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220