Przejdź do głównej zawartości

Kultura.Lomianki.pl: Lekkostrawne

Kultura.Lomianki.pl: Dnia 14 września 2012r. o godzinie 19:00 w Domu Kultury w Łomiankach odbyła się promocja książki Kazimierza Peczyńskiego pt. „Lekko strawne”. Kazimierz Peczyński jest wielokrotnym laureatem Turnieju Jednego Wiersza „Na strychu w Łomiankach”, Mazowieckiego Konkursu na Fraszkę o Statuetkę Jana Kochanowskiego w Zwoleniu jak również dwukrotnym zwycięzcą prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu na Fraszkę im. Stanisława Jerzego Leca w Nowym Targu.
Pierwszą atrakcją wieczoru był konkurs na napisanie fraszki własnej twórczości, które oceniało jury w składzie: dyr. Domu Kultury Miłosz Kamil Manasterski, Zbigniew Irzyk i bohater wieczoru Kazimierz Peczyński. Jury wyłoniło trzech laureatów najlepszych fraszek, a zwycięzców nagrodzono tomikiem poezji promowanej książki. Po konkursie mogliśmy usłyszeć kilka fraszek autora w wykonaniu Jerzego Serzysko, dyr. Miłosza Kamila Manasterskiego i Kazimierza Peczyńskiego.
Ostatnią atrakcją wieczoru był koncert młodego zespołu „CALISKY”, który zaprezentował kilka swoich przebojów. Utworom na bis towarzyszyła owacja na stojąco. Wieczór zakończył się słodkim poczęstunkiem oraz lampką wina w kameralnej atmosferze.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220