Przejdź do głównej zawartości

Kurier365.pl: Wydanie specjalne ENIGMY

Pojawił się nowy numer niezależnego pisma „Enigma. Ludzie*Sztuka*Myśli”. Jest to wydanie specjalne, w którym znajdziemy wiersze 13 współczesnych poetów. Utwory wzbogacono zdjęciami i krótkimi notkami biograficznymi. Całość pojawiła się pod tajemniczym tytułem „XL”.

Redakcja nie wyjaśnia, jak należy rozumieć owo „XL”. Snuje jedynie przypuszczenia - „XL” może znaczyć „czterdzieści” czy też „extra large”. Być może pewnym tropem jest fakt, że numer 33 można było otrzymać podczas XL Warszawskiej Jesieni Poezji. Pewne jest natomiast, że wydanie specjalne „Enigmy” jest w pełni poświęcone współczesnej poezji, o czym świadczy podpis na okładce: „100 % poem”. W piśmie zamieszczono wiersze: Juliusza Erazma Bolka, Rafała T. Czachorowskiego, Piotra Fedorczyka, Jerzego Jankowskiego, Piotra Kitrasiewicza, Agaty Joanny Kornackiej, Pawła Łęczuka, Miłosza Kamila Manasterskiego, Zbigniewa Milewskiego, Julii Nadstawnej, Beaty Pawłowicz, Karola Samsela i Agnieszki Szymanik. Jako tła do stron poświęconych poezji wykorzystano zdjęcia Juliusza Erazma Bolka. Wydrukowane w „Enigmie” utwory w ciekawy sposób komentują rzeczywistość. Są żywym dowodem na to, że poezja wciąż ma wiele do powiedzenia we współczesnym świecie. Redakcja pisma zapowiada, że szykują się kolejne numery, w których przedstawione zostaną wiersze obiecujących artystów, „o których w programach nauczania w szkołach jeszcze nikt się nie zająknął.”

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220