Przejdź do głównej zawartości

GCKDabrowka.net.pl: Obchody 189. rocznicy urodzin i chrztu C. K. Norwida

Fot. Anna Gryglewicz
29 września w Dąbrówce odbyły się obchody 189 rocznicy urodzin i chrztu Cypriana Kamila Norwida. Pamięć o tym wielkim artyście jest już na stałe zakorzeniona w sercach mieszkańców Ziemi Dąbróweckiej. Okazujemy w ten sposób szacunek do osoby, ale także Jego twórczości.
Tegoroczną uroczystość przygotowali Wójt Gminy Dąbrówka, Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce oraz społeczność Szkoły Podstawowej im. Cypriana Kamila Norwida w Dąbrówce .
(...)
Podczas spotkania autorski program zaprezentował także pan Miłosz Kamil Manasterski - znakomity poeta młodego pokolenia, członek Związku Literatów Polskich. Laureat wielu prestiżowych nagród oraz kilkudziesięciu konkursów literackich. W czasie występu przedstawił wiersze pochodzące z najnowszej ksiązki autora „Notebook Norwida”. Wierszom towarzyszyły multimedia - fragmenty filmów, muzyka, pokazy zdjęć, będące jednocześnie komentarzem do czytanych utworów. Pan Miłosz zachwycił zebranych niekonwencjonalną formą przekazu poezji, która niewątpliwie trafiła do młodych odbiorców zebranych na uroczystości.
Dziękujemy gościom, uczniom i nauczycielom, a także panu Miłoszowi Kamilowi Manasterskiemu za udział w naszej skromnej uroczystości.


A. G.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220