Przejdź do głównej zawartości

Gazeta Łomiankowska: Kultura stoi otworem!

Po trwającej ponad rok modernizacji i przebudowie, 18 maja 2012 uroczyście otwarto budynek Biblioteki Publicznej, Domu Kultury oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomiankach.

Po trwającej ponad rok modernizacji i przebudowie, 18 maja 2012 uroczyście otwarto budynek Biblioteki Publicznej, Domu Kultury oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomiankach.
Przebudowa i modernizacja odbywała się etapami; ostatnią część budynku oddano do użytku pod koniec lutego, w marcu i kwietniu trwały ostatnie prace związane z rozruchem urządzeń i wyposażaniem pracowni.

Oficjalne otwarcie zaplanowano na godzinę 11.00. Wstęgę przecinali Burmistrz Łomianek - Tomasz Dąbrowski oraz Grażyna Kozińska - dyrektor Biblioteki Publicznej w Łomiankach, Miłosz Kamil Manasterski - dyrektor Domu Kultury w Łomiankanch, Bogdan Łach - komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomiankach i Tadeusz Kijański - dyrektor Teatru Miejsce.

W programie dwudniowych uroczystości znalazło się wiele atrakcji dla mieszkańców Łomianek. W piątek, każdy kto odebrał darmową wejściówkę z Domu Kultury lub Biblioteki, mógł posłuchać najbardziej znanych utworów musicalowych i operetkowych w mistrzowskim wykonaniu Magdaleny Idzik, Andrzeja Kostrzewskiego i Mirosława Feldgebela. 


 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220