Przejdź do głównej zawartości

Fakty.WWL.pl: Poezja w Ossowie

Fot. Fakty.wwl.pl
Obchodzony od 12 lat Światowy Dzień Poezji jest okazją, by teksty literackie recytować, pisać, ale przede wszystkim podziwiać i cenić. Już po raz piąty to poetyckie święto, odbywające się pod patronatem UNESCO, miało miejsce w Zespole Szkół w Ossowie (gmina Wołomin).

Konkurs odbył się w czwartek, 19 kwietnia. Gościem specjalnym był Miłosz Kamil Manasterski – poeta i znawca utworów lirycznych, współpracujący z miesięcznikiem „Poezja dzisiaj”. Uczestnicy konkursów: recytatorskiego i jednego wiersza prezentowali bardzo wysoki poziom swoich umiejętności recytatorskich oraz pisarskich. Na podziw zasługuje ich zaangażowanie, talent, spontaniczność i odwaga. Występ każdej osoby sprawił wiele radości i wiąże się z miłymi wrażeniami. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursach, a laureaci dodatkowo nagrody, które zostały ufundowane przez Ryszarda Madziara – burmistrza Wołomina i jednocześnie patrona Światowego Dnia Poezji w Ossowie.

Już od pięciu lat konkursy poetyckie w Ossowie cieszą się zainteresowaniem uczniów i nauczycieli gminy Wołomin. Serdecznie dziękujemy za trud i życzliwość wszystkich bez wyjątku – uczestników oraz ich opiekunów.

Jerzy Liebert powiedział, że „najpiękniejsza poezja to są zwykłe słowa”. Na czym zatem polega ich wyjątkowość? To one kształtują ludzką duszę i wspaniale, że ta dusza jest młoda, wrażliwa i piękna...

Uczniowie nagrodzeni w poszczególnych konkursach i kategoriach wiekowych:

Konkurs recytatorski

Kat. kl. 1-3 SP


I miejsce: Maciej Kosiński – kl. 3, SP nr 2
II miejsce : Wojciech Przybysz – kl. 3b, SP nr 3
III miejsce: Julia Dekarczyk – kl. 1, SP nr 2
Wyróżnienie: Wiktoria Chmielewska, kl. 1b, SP nr 4Kat. kl. 4-6 SP


I miejsce: Michał Kapica – kl. 6b, SP nr 4
II miejsce: Aleksander Kamiński – kl. 4, SP w Ossowie
III miejsce: Zofia Małgorzata Wiśniewska – kl. 4b, SP nr 2
Wyróżnienie: Julia Leonik – kl. 5b, SP nr 4Kat. Gimnazjum


I miejsce: Adrianna Ciecierska – kl. 3i, Gimnazjum nr 4
II miejsce: Justyna Dąbrowska – kl. 3b, Gimnazjum nr 5
III miejsce: Vanessa Gazda – kl. 3a, Gimnazjum nr 1Konkurs jednego wiersza

Kat. kl. 1-3 SP


Zwycięzca: Aleksandra Aluchna – kl. 2a, SP w Duczkach
Wyróżnienie: Wiktoria Polkowska – kl. 3b, SP w DuczkachKat. kl. 4-6 SP


Zwycięzca: Joanna Marciniak – kl. 5b, SP nr 4
Wyróżnienie: Zofia Szklarska – kl. 5c, SP nr 5Kat. Gimnazjum


Zwycięzca: Elżbieta Osuch – kl. 3a, Gimnazjum w Duczkach
Wyróżnienie: Magdalena Muszyńska – kl. 2b, Gimnazjum nr 1

Tekst: Monika Chmielińska - Fakty.wwl.pl 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220