Przejdź do głównej zawartości

Lomianki.pl: Dom Kultury ma nowego dyrektora

Fot. Ireneusz Kania
Od dziś obowiązki dyrektora Domu Kultury w Łomiankach pełnić będzie Miłosz Manasterski. Zastąpił na tym stanowisku odwołanego Łucjana Sokołowskiego.

Nowy dyrektor pracuje w Domu Kultury w Łomiankach od 2002 r. Zajmuje się promocją, organizacją i prowadzeniem imprez, warsztatami literackimi, redagowaniem serii książek poetyckich. Organizuje m.in. Turniej Jednego Wiersza o Laur Burmistrza Łomianek i spotkania literackie "Na strychu w Łomiankach".

Miłosz Manasterski – (ur. 1977) jest poetą, prozaikiem i animatorem kultury. Studiował polonistykę na Uniwersytecie Łódzkim. Zawodowo związany z kulturą od 1998 r. kiedy rozpoczął pracę w Akademickim Ośrodku Kultury w Łodzi. Kolejne doświadczenia zawodowe zdobywał w Śródmiejskim Forum Kultury w Łodzi, Bielańskim Ośrodku Kultury w Warszawie i Państwowym Instytucie Wydawniczym.

Jest członkiem Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich i Skarbnikiem Oddziału Warszawskiego ZLP. Należy do Związku Zawodowego Twórców Kultury i międzynarodowych stowarzyszeń twórczych Société Européene de Culture oraz Authors & Publicist International Association.

Laureat wielu nagród literackich m. in. VI Światowego Dnia Poezji pod patronatem UNESCO (2006) i Miesięcznika „Poezja dzisiaj” (2009). Wydał sześć książek poetyckich, w tym „Złote i czerwone”(2010) - w języku polskim i chińskim. Jego utwory tłumaczono także na rosyjski, wietnamski i słowacki.

W 2009 r. był członkiem delegacji Związku Literatów Polskich w Chinach na zaproszenie China Writers' Association. W 2011 r. reprezentował Polskę na I Festiwalu Poezji Słowiańskiej w Moskwie. Jest jurorem w wielu ogólnopolskich konkursach literackich. Współpracuje z prasą literacką i kulturalną.

Mieszka w Łomiankach. Jest żonaty, ma dwoje dzieci.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220