Przejdź do głównej zawartości

W jury turnieju 40. Międzynarodowego Festiwalu "Warszawska Jesień Poezji"

Aldona Borowicz i Miłosz Kamil Manasterski Fot. Krzysztof Dolecki
8 października 2011 r. odbył się Turniej Jednego Wiersza 40. Międzynarodowego Festiwalu "Warszawska Jesień Poezji". Miałem wielką przyjemność pracować w jury tegoż turnieju wraz z Aldoną Borowicz. Było to małe, ale sprawne jury Skarbników :-) Tak się bowiem składa, że za stołem prezydialnym zasiedli Skarbnik Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich (Aldona Borowicz) i Skarbnik Oddziału Warszawskiego (czyli ja). W jury miał również zasiadać Zbigniew Milewski (Sekretarz Generalny ZLP) ale okazało się, że dwoje skarbników wystarczy:-) Przynajmniej nie było problemu z podziałem nagród finansowych:-)
Co do nagród - te najważniejsze trafiły w ręce Karola Samsela (nagroda główna) i Pawła Kozioła (druga nagroda). Skarbnicze jury pracowało szybko i sprawnie, tak więc polecamy się wszystkim organizatorom konkursów na przyszłość:-)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220