Przejdź do głównej zawartości

MBP Sokołów Podlaski: MIŁOSZ KAMIL MANASTERSKI o Czesławie Miłoszu



Dnia 19.10.2011 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Podlaskim odbyło się spotkanie literackie z Miłoszem Kamilem Manasterskim - poetą, prozaikiem, człnkiem Związku Literatów Polskich. Autor znany jest dzięki takim książkom jak "Sztuka czytania", "Spa", "Portfolio", "Notebook Norwida", "Złote i czerwone", "Tramwaj zwany 805 N Opowiadania". W spotkaniu wzięła udział młodzież z sokołowskich szkół: Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej - Curie, Zespołu Szkół nr 2 i Gimznazjum nr 1. Jednak to nie postać M.K. Manasterskiego była tematem spotkania, ale sylwetka i twórczość Czesława Miłosza, którą poeta przybliżył młodzieży w interesujący sposób, przy użyciu środków audiowizualnych.
Obu pisarzy łączy oczywiscie imię (nazwisko) Miłosz i miłość do poezji. Pan Manasterski w humorystyczny sposób opowiadał jak imię pomogło mu wielokrotnie w życiu zawodowym. Często był kojarzony z Czesławem Miłoszem, nawet wśród grona znajomych miał przydomek "Czesław". Uczniowie dowiedzieli się różnych ciekawostek o życiu Czesława Miłosza, obojrzeli film z nagranymi wypowiedziami innych osób na temat noblisty.
Aby uatrakcyjnić spotkanie Miłosz Kamil Manasterski przygotował nagranie z recytacjami utworów poetyckich w języku chińskim, wietnamskim i arabskim oraz zaproponował formę zabawy w "Randkę poetycką".
Czesław Miłosz oraz Miłosz Kamil Manasterski na pewno na długo pozostaną w pamięci sokołowskiej młodzieźy.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220