Przejdź do głównej zawartości

40. Międzynarodowy Festiwal "Warszawska Jesień Poezji" - prezentacja młodych

Fot. Krzysztof Dolecki
Ciągle jestem młodym poetą! Wiem to już na pewno, dzięki Juliuszowi Erazmowi Bolkowi, który prowadził podczas 40. Międzynarodowego Festiwalu "Warszawska Jesień Poezji" panel prezentacji młodych autorów. I ja (trzydziestoczteroletni) miałem tę satysfakcję właśnie w tym panelu prezentować się obok Karola Samsela i Pawła Łęczuka. Niestety nie mogłem uczestniczyć w całym spotkaniu, ponieważ wezwały mnie obowiązki jurora Turnieju Jednego Wiersza. Kwestia młodości w literaturze jest mocno dyskusyjna, za młodych autorów czasem uważa się takich przed 50-tką. Trudno to chyba zaakceptować autorom nasto- i dwudziesto- letnim, ale cóż zrobić. Ja w każdym razie mam to na razie załatwione:-)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220