Przejdź do głównej zawartości

Kupiszewiada 2011: Spotkanie w Zespole Szkół nr 4 w Ostrołęce

http://zs4ostroleka.internetdsl.pl/index6.htm

Ilu polskich poetów może się pochwalić tym, że ich wiersze tłumaczone są na język chiński? Pewnie niewielu, jednym z nich jest
Miłosz Kamil Manasterski, który gościł w naszej szkole 30 września. Do Ostrołęki przyjechał w ramach Kupiszewiady.
Pan Miłosz spędził u nas godzinę, podczas której opowiadał mnóstwo niezwykłych historii. Okazało się, że jest to poeta nietuzinkowy.
Zwiedził mnóstwo ciekawych miejsc, a wszystkie wrażenia zawarł w tomach
swoich wierszy.
Po krótkim wstępie pan Miłosz zaprezentował nam kilka swoich utworów. Większość powstała podczas pobytu w Chinach.
Właściwie z każdym wierszem wiąże się jakaś interesująca historia. Opowiadał podczas spotkania. - Niemal wszystkie utwory dotyczą sytuacji
z mojego życia. Inspiracje można znaleźć wszędzie. Poeta zapewnił nas także, że w Chinach poezja polska jest popularna.
Chińczycy potrafią ją docenić i przetłumaczyli wiersze pana Miłosza na swój język. Po spotkaniu uczniowie naszej szkoły wręczyli poecie upominki.
Własnoręcznie wykonaną karykaturę pana Manasterskiego oraz portret.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220