Przejdź do głównej zawartości

Zostałem członkiem Komisji Kwalifikacyjnej ZLP

Prezydium Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich na wniosek Przewodniczącego Komisji Kwalifikacyjnej Stefana Jurkowskiego powołało dziewięciu nowych członków komisji. Wśród nich mnie. Komisja Kwalifikacyjna odpowiada za rozpatrywanie podań kandydatów na członków ZLP i rekomenduje, bądź nie, Prezydium ZG ZLP, które ma moc przyjmowania do Związku. Zgodnie ze Statutem Prezydium może odrzucony wniosek zwrócić do ponownego rozpatrzenia Komisji, niemniej ponowne odrzucenie wniosku przez Komisję jest ostateczne (do ponownego złożenia podania po upływie roku). Innymi słowy Komisja jest ciałem, które podejmuje decyzje kto może otrzymać zaszczytny tytuł członka ZLP. Ten kolejny ważny obowiązek (po objęciu funkcji Skarbnika Oddziału Warszawskiego i członka Zarządu Głównego ZLP) jest dla mnie jednocześnie wielkim zaszczytem i odpowiedzialnością. Tutaj pełny skład Komisji Kwalifikacyjnej ZG ZLP

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220