Przejdź do głównej zawartości

Życie Rawicza: Wrażenia z Chin


ŻYCIE RAWICZA: W ramach Tygodnia Bibliotek w odbyły się dwa spotkania z pisarzem i poetą, Miłoszem Kamilem Manasterskim. Opowiadał o swoich wrażeniach z Chin, gdzie gościł w 2009 roku, w ramach delegacji Związku Literatów Polskich. Bardzo barwnie przedstawił swoje przygody z jedzeniem, miejscową kulturą i historią Chin. Mówił też o codzienności tego „Kraju Środka”, jak go nazywają rdzenni mieszkańcy. 

W ramach spotkania odbyła się też dla wszystkich chętnych, próba jedzenia pałeczkami. Wbrew pozorom, nie jest to wcale taka prosta sprawa. 
Pokłosiem tej wyprawy jest poetycka książka „Złote i czerwone” zawierająca wiersze w języku polskim i chińskim. To pierwsze tego rodzaju wydanie w Polsce. Pisarz ilustrował swoje wspomnienia licznymi zdjęciami i teledyskami z chińskimi piosenkami. 
(WJ)


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220