Przejdź do głównej zawartości

PBP Sieradz: Zobaczyć, co jest za chińskim murem

Fot. PBP Sieradz

10 maja 2011 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu spotkali się bibliotekarze pracujący w bibliotekach szkolnych i publicznych naszego miasta i powiatu. Okazją do spotkania w tak miłym gronie był obchodzony 8 maja Dzień Bibliotekarza. Z okazji tego święta Starosta Sieradzki Dariusz Olejnik życzył wszystkim satysfakcji z wykonywanej pracy. Sieradzki Zarząd Oddziału SBP wręczył upominki książkowe Paniom, które w tym roku obchodząc jubileusz swojej pracy zawodowej: Annie Wrąbel, Jadwidze Lewińskiej i Grażynie Piaseckiej z PBP w Sieradzu oraz Alfredzie Wesołowskiej z MiGBP w Złoczewie i Elżbiecie Bondas z FB w Stolcu.

Z okazji trwającego Tygodnia Bibliotek prezentem dla wszystkich bibliotekarzy oraz czytelników była opowieść poety Miłosza Kamila Manasterskiego o kulturze współczesnych Chin. Do państwa środka poety pojechał w 2009 r. jako delegat Związku Literatów Polskich. Zauroczony tamtejszymi zwyczajami i kulturą napisał tomik wierszy pt. "Złote i czerwone", który ukazał się wraz z tłumaczeniami na język chiński. Miłosz Kamil Manasterski opowiedział sieradzanom, jak wygląda codzienne życie w Chinach. Na zaprezentowanych filmach i zdjęciach można było podziwiać rytuał parzenia herbaty oraz kadry z tradycyjnego chińskiego ślubu.
 Uczestnicy spotkania ujawnili swoje lingwistyczne talenty i już po kilku ćwiczeniach potrafili po chińsku powiedzieć: kocham cię. I to jedno wyznanie z pewnością wystarczy, żeby zyskać przychylność Chińczyków. Atrakcją spotkania było jedzenie pałeczkami i przyrządzenie zielonej herbaty zgodnie z chińskim rytuałem.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220