Przejdź do głównej zawartości

Gimnazjum w Rynie: Spotkanie autorskie z Miłoszem Kamilem Manasterskim

Fot. Gimnazjum w Rynie
„napisać wiersz może byle poeta
przypadkiem pokątnie po kolacji
nagle na kolanie
wystarczy odrobina natchnienia
dobre chęci kilka kartek i już
czytanie wierszy wymaga większych umiejętności [...]”

Miłosz Kamil Manasterski to poeta, prozaik, redaktor naczelny „Magazynu Internetowego Związku Literatów Polskich”. Wydał sześć książek poetyckich i liczne tomiki wierszy. Jest laureatem wielu nagród i konkursów literackich. Autor w formie prezentacji multimedialnej przedstawił twórczość Czesława Miłosza, uczniowie wysłuchali też niektórych wierszy poety.
W dalszej części spotkania Miłosz Kamil Manasterski opowiedział o znaczeniu poezji w różnych państwach świata - szczególnie w Chinach, Wietnamie, krajach arabskich i w Europie.
Fot. Gimnazjum w Rynie

Na zakończenie poeta opowiedział o swojej podróży do Chin, która była inspiracją do wydania kolejnej książki poetyckiej pt „Złote i czerwone”.

Elżbieta Smoła


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220