Przejdź do głównej zawartości

Biblioteka Publiczna w Rynie: Spotkanie autorskie z Miłoszem Kamilem Manasterskim

Fot. www.biblioteka.ryn.pl
W dniu 25 maja 2011 r. w ramach obchodów Roku Czesława Miłosza Biblioteka Publiczna w Rynie gościła Miłosza Kamila Manasterskiego, poetę, prozaika, redaktora naczelnego "Magazynu Internetowego Związku Literatów Polskich". Gość w formie prezentacji przedstawił uczestnikom spotkania (uczniom klasy Ib i Ic gimnazjum) twórczość Czesława Miłosza.

Gimnazjaliści mieli też okazję wysłuchać niektóre wiersze laureata Nagrody Nobla (1980 r.) oraz opowieści o znaczeniu poezji w różnych państwach świata - szczególnie w Chinach, Wietnamie, krajach arabskich i w Europie. Na zakończenie prelegent opowiedział o swojej podróży do Chin, która była inspiracją do wydania kolejnej książki poetyckiej pt. "Złote i czerwone". Autor ma już na swoim koncie sześć książek poetyckich i liczne tomiki poezji. Organizatorami spotkania były: Biblioteka Publiczna i Biblioteka Szkolna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rynie, a koszty finansowe pokryła Miejska Biblioteka Publiczna w Giżycku, pełniąca funkcję biblioteki powiatowej.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220