Przejdź do głównej zawartości

BibliotekaMilicz.pl: Spotkanie z Miłoszem Kamilem Manasterskim


Dnia 17 maja 2011 r. Biblioteka Publiczna w Miliczu zorganizowała spotkanie literackie z redaktorem naczelnym Magazynu Związku Literatów Polskich, Miłoszem Kamilem Manasterskim z okazji przypadającego w tym roku „Rok 2011- Rokiem Czesława Miłosza". Autor w sposób iście oryginalny przedstawił twórczość Czesława Miłosza i poezję współczesną. Urozmaiceniem spotkania były multimedialne projekcje wierszy Noblisty. Ukazane zostały poetyckie wideoklipy z różnych zakątków świata: Chin, Wietnamu, Arabii i ich niewyobrażalnie wielkie patrzenie na poezję. Mieliśmy okazję wysłuchać interpretację wierszy Czesława Miłosza przez osoby, które zostały wybrane z publiczności. Spotkanie było także okazją dla zaprezentowania własnej twórczości Miłosza Kamila Manasterskiego. Spotkanie dostarczyło wielu wrażeń, a dzięki wyjątkowej atmosferze, barwnym wideoklipom, plastyczności opisów i anegdotom na pewno pozostanie na długo w pamięci uczestników.


Dla przybliżenia sylwetki młodego pisarza:


Miłosz Kamil Manasterski - (ur. 1977 w Kaliszu) poeta, jeden z najmłodszych członków Związku Literatów Polskich, sekcji literackiej Związku Zawodowego Twórców Kultury oraz międzynarodowych stowarzyszeń twórczych Société Européene de Culture i Authors & Publicist International Association. Twórca i redaktor naczelny Magazynu ZLP: Literaci.eu. Autor sześciu książek poetyckich - w tym „Zasady gry" nagrodzonych podczas IV Nadnyskich Spotkań Literackich w Zgorzelcu (1999), "Sztuka czytania" - książki, która otrzymała nagrodę VI Światowego Dnia Poezji (2006). Najnowsza publikacja to zbiór opowiadań „Tramwaj zwany 805N".

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220