Przejdź do głównej zawartości

Biblioteka Publiczna Gminy Duszniki: relacja


12 maja do Biblioteki przybyli duszniccy gimnazjaliści z nauczycielkami, aby wziąć udział w niecodziennym
wydarzeniu. Właściwie trudno powiedzieć, że było to spotkanie autorskie - co prawda pan Miłosz "przemycił" w swojej prezentacji kilka własnych wierszy, niejako przy okazji przyznał się do przynależności do Związku Literatów Polskich, ale generalnie przybliżał obecnym... Chiny. I to zarówno te sprzed tysięcy lat, które powinniśmy kojarzyć z wynalazkiem prochu, ruchomej czcionki i papieru oraz spaghetti (!), ale również Chiny współczesne, czerpiące garściami z tzw. zachodniej cywilizacji. Nauczyliśmy się przy tym trzymania pałeczek w taki sposób, aby jednak się najeść; dowiedzieliśmy się, że chińskie latające smoki są dobrymi stworami; poznaliśmy wreszcie kilka chińskich słów oraz znaczenie kolorów: złotego (bogactwo, pieniądze) i czerwonego (szczęście). Aha, przy okazji pan Miłosz uświadomił nam, jak ważna jest rola wykształcenia - zwłaszcza, jeśli za każdy jego poziom trzeba płacić...
Wszyscy obecni na spotkaniu żałowali, że nie mogło ono,niestety, potrwać nieco dłużej. Apetyty się tylko zaostrzyły - i to niekoniecznie na "wszystko, co chodzi i ma cztery nogi, wszystko, co lata i nie jest samolotem, oraz wszystko, co pływa, ale nie jest statkiem";)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220