Przejdź do głównej zawartości

KlubLiteracki.pl: Poeta na dobrym torze - wywiad

Zapraszam do lektury wywiadu na stronie KlubLiteracki.pl . Fragment:


KlubLiteracki.pl: (...) Czy "Tramwaj zwany 805N" jest dla Ciebie najważniejszym opowiadaniem w książce?
Miłosz Kamil Manasterski: Nie wiem, czy jest najważniejsze. Może chciałem zwrócić na nie uwagę czytelników? To jedno z najstarszych opowiadań w zbiorze, pochodzi jeszcze z czasów łódzkich. Zawsze uwielbiałem tramwaje i czułem się bardzo życiowo pokrzywdzony, że w moim rodzinnym Kaliszu nie ma ani jednej linii...
KlubLiteracki.pl: Współczujemy...
Miłosz Kamil Manasterski: To rzeczywiście straszna trauma. We wszystkich dużych miastach są tramwaje a w moim nie było. I nadal nie ma.
KlubLiteracki.pl: I dlatego wyjechałeś z Kalisza?
Miłosz Kamil Manasterski: Teraz mogę to wyznać - to był prawdziwy powód. Kiedy dostałem się na łódzką polonistykę mogłem sobie wreszcie tramwajowo poużywać. Czasem jeździłem tylko jeden przystanek – a trzeba dodać, że przystanki w Łodzi, zwłaszcza w śródmieściu, są bardzo gęsto. Moja pasja tramwajowa znalazła się nie tylko w opowiadaniu, ale także w kilku wierszach. Dzisiaj ją tłumię w sobie, ponieważ kiedy poznałem twórczość Piotra Groblińskiego, stwierdziłem, że wszystko co najpiękniejsze o łódzkich tramwajach zostało już napisane.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220