Przejdź do głównej zawartości

Drawsko Pomorskie: O Czesławie Miłoszu i poezji - Rok Miłosza


• czy poezja może być ważna dla tzw. zwykłego człowieka
• czy poezję można czytać w telefonie komórkowym
• dlaczego Chińczycy uważają, że polscy poeci są jak królowie
• dlaczego Wietnamczycy nie czytają na głos swoich wierszy
• czy Japończycy mogą pisać długie wiersze
• czy poezja Czesława Miłosza może być dla nas inspirująca
• czy każdy może napisać wiersz.

Prelegent zachęcał młodzież do odwiedzania biblioteki zgodnie z hasłem nadchodzącego Tygodnia Bibliotek „Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam – wchodzę”. Zachęcał również do podejmowania własnej twórczości poetyckiej, uczestnictwa w imprezach literackich.
Poeta odwiedził także pozostałe biblioteki Powiatu Drawskiego.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w spotkaniu.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220