Przejdź do głównej zawartości

Multimedialny koncert poetycki w Bogorii


Poeci marzą o wielkich, pełnych salach słuchaczy i pięknej muzyce towarzyszącej ich wierszom. Mnie udało się spełnić jedno i drugie marzenie 22 września 2010 r., kiedy wystąpiłem w Gminnym Ośrodku Kultury w Bogorii (województwo świętokrzyskie). Cudowną oprawę muzyczną zapewnili mi znakomici artyści – Joanna Błażej-Łukasik (fortepian) i Paweł Łukasik (altówka). Publiczność zaś w liczbie blisko 180 młodych osób wypełniła wspaniale odnowioną salę widowiskową ośrodka. Sam ośrodek w Bogorii jest budującym przykładem skuteczności modernizacji polskiej kultury z pomocą środków Unii Europejskiej. Kiedy zbyt wolno budujemy autostrady i drogi, nie wspominając o szlakach kolejowych – dobrze jest wiedzieć, że infrastruktura kultury ulega systematycznej poprawie. Fundusze unijne wspomagają małe miejscowości i ze zrujnowanych obiektów (jakim był ośrodek w Bogorii) powstają małe perełki w pełni wyposażone i obsługiwane przez kadrę znakomicie przygotowanych fachowców. Ośrodek w Bogorii robi szczególnie dobrze wrażenie dzięki sprawności jego gospodyni – pani dyrektor Zofii Ligii Jandy. Wnętrza są ładne, wygodne i przestronne. Sala widowiskowa ma wspaniała akustykę. A publiczność poetyckiego  koncertu okazała się znakomicie przygotowana do odbioru różnych form sztuki (muzyki, poezji, fotografii...).

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220