Przejdź do głównej zawartości

Kupiszewiada: Spotkanie w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce

24 września 2010 r. byłem gościem Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Józefa Piotra Psarskiego w Ostrołęce. Spotkanie odbyło się w ramach I Festiwalu Literackiego im. Edwarda Kupiszewskiego "Kupiszewiada", którego organizatorem głównym jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Witolda Gomulickiego w Ostrołęce. W ramach spotkania z młodzieżą starałem się nie tylko czytać wiersze, ale także przybliżyć po trosze historię i kulturę Chin, także za pomocą prezentacji multimedialnych. Dziękuję serdecznie za ciepłe przyjęcie w szkole i życzliwe zainteresowanie poezją. W prezencie od młodych miłośników literatury dostałem wielka czekoladę firmy Terravita z wierszem Jerzego Ł. Sylwana na opakowaniu! Serdecznie dziękuję!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220