Przejdź do głównej zawartości

Wideo: Matka Boża Kapliczna

Jakiś czas temu w ramach projektu Plastyczny Teatr Poezji Moniki Kowalewskiej powstały dwie sfilmowane inscenizacje moich wierszy. A może poetyckie wideoklipy - bo choć środki artystyczne są sceniczne to jednak efekt końcowy jest filmem? Ciągle brakuje tutaj dobrej definicji, bo "ekranizacja wiersza" brzmi dość humorystycznie. Tymczasem projekt Plastyczny Teatr Poezji - niezależnie od problemów z nomenklaturą teatralno-literacko-filmową - wziął na warsztat dwa moje wiersze. Oto pierwszy z nich w reżyserii Moniki Kowalewskiej. Za materię poetycką posłużył utwór "Matka Boża Kapliczna" z książki "Spa" (Wydawnictwo IBiS, Warszawa 2007). Występują Monika Puszkarska i Beata Siwińska. Nagranie z 2007 r.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220