Przejdź do głównej zawartości

"黄与红 Złote i czerwone" w praskim Centrum Promocji Kultury

Centrum Promocji Kultury na Pradze Południe to ładny, nowoczesny budynek, otoczony wspaniałym ogrodem, nieco odsunięty od ulicy ruchliwej Grochowskiej. Centrum to ważny ośrodek literacki w Warszawie kierowany przez znanego krytyka Jana Zdzisława Brudnickiego, z którym bardzo blisko współpracuje m.in. Dorota Ryst. 24 czerwca 2010 r. wraz ze Zbigniewem Milewskim prezentowaliśmy tam wiersze z książek "黄与红 Złote i czerwone". Naszym wierszom poświęconym współczesnym Chinom i inspirowanym chińską kulturą - jak zawsze - towarzyszyły liczne multimedia - piosenki chińskich artystów a także nasze zdjęcia z podróży do Chin w postaci wideoartów - połączone z wierszami ze "黄与红 Złotego i czeronego" . Spotkanie w takiej formule bardzo spodobało się zebranej publiczności wśród której zasiedli m.in. Dorota Ryst, Joanna Pucis, Irena ChojnackaZbigniew Irzyk i Piotr Goszczycki. Po spotkaniu odpowiadaliśmy na pytania i podpisywaliśmy książki.
PODZIĘKOWANIA:
Janowi Zdzisławowi Brudnickiemu bardzo serdecznie dziękuję za organizację spotkania i życzliwość krytyczną:-)
Dorocie Ryst dziękuję serdecznie za świetne zdjęcia.
Pani Irenie Chojnackiej  dziękuję bardzo za piękną rożę!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220