Przejdź do głównej zawartości

Dzień Dziecka w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. H. Sienkiewicza w Płońsku

Wiele razy odwiedzałem Płońsk - to wspaniałe miasto, które promieniuje niezwykłą energią. Na każdym kroku widzi się tutaj gospodarność, dbałość o otoczenie, szacunek dla historii. Płońsk to także miasto od dawna znane z działalności kulturalnej na najwyższym poziomie. W Płońsku można zjeść dobry obiad, wypić dobrą kawę, popływać na ładnym basenie, zrobić zakupy i przeczytać wspaniałe książki z bogatego księgozbioru Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Henryka Sienkiewicza.  Czy więcej potrzeba do szczęścia?

Płońsk szczyci się swoimi związkami z polskim noblistą, który tutaj przebywał, pracował i pisał (najprawdopodobniej to tutaj Henryk Sienkiewicz stworzył  pierwszą nieopublikowaną powieść"Ofiara").  Z Płońskiem związany był również Maciej Kazimierz Sarbiewski pochodzący z pobliskiego Sarbiewa, Ludwik Sztyrmer - powieściopisarz,  Jan Majorkiewicz - historyk literatury oraz Stanisław Ryszard Dobrowolski - poeta i prozaik.

Wielkie tradycje literackie wspaniale kultywuje Miejska Biblioteka Publiczna kierowana przez Panią Dyrektor Bożenę Kaliściak. Dzięki zaproszeniu Pani Dyrektor 1 czerwca spotkałem się w płońskiej Bibliotece z młodzieżą ze szkół podstawowych i gimnazjalnych.  Dostąpiłem zaszczytu prezentowania swojej poezji w miejscu, w którym stali przede mną m.in. Anna Seniuk, Maria Pakulnis, Ernest Bryll, Zbigniew Jerzyna i Krzysztof Kolberger. Młoda i bardzo wymagająca publiczność przyjęła mnie bardzo ciepło i życzliwie. Sądzę, że wielka w tym zasługa samego miejsca - Salonik Literacki płońskiej książnicy ma szczególną atmosferę, która udziela się wszystkim gościom. Wszyscy uczniowie otrzymali ulotki z moim wierszem przygotowane przez organizatorów, za co im bardzo dziękuję. Ponad dwugodzinne spotkanie sprawiło mi wielką przyjemność i mam nadzieję, że mojej publiczności również. Jeszcze raz bardzo dziękuję za zaproszenie i absolutnie profesjonalną organizację spotkania.

Pani Dyrektor Bożenie Kaliściak i jej współpracownikom składam moje najwyższe wyrazy uznania za stworzenie tak prężnej, aktywnej i dynamicznej placówki wysokiej kultury słowa jaką jest Miejska Biblioteka Publiczna w Płońsku.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z imprezy autorstwa pani Bogumiły Iwanowskiej z MBP w Płońsku.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220