Przejdź do głównej zawartości

"黄与红 Złote i czerwone" - prezentacja w Łomiankach

11 maja 2010 r. w Domu Kultury w Łomiankach odbyła się prezentacja książek poetyckich "Złote i czerwone" Zbigniewa Milewskiego i Miłosza Kamila Manasterskiego. Prezentacja miała niezwykłą oprawę: wstęp wygłosił Prezes Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich Marek Wawrzkiewicz a poetom towarzyszyła chińska muzyka tradycyjna w wykonaniu Joanny Błażej-Łukasik (fortepian) i Pawła Łukasika (altówka, skrzypce). Czytaliśmy ze Zbigniewem wiersze i prezentowaliśmy poetyckie kliparty, które - podobnie jak wystawa poetyckich kolaży "Złote i czerwone. Zapis podróży do Chin"  dodatkowo uatrakcyjniły spotkanie.
Zapraszam do obejrzenia fragmentów wstępu Prezesa ZG ZLP Marka Wawrzkiewicza:


...prezentacji poetyckiej Zbigniewa Milewskiego
...i mojej własnej.Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, dzięki którym impreza w Łomiankach odbyła się:
przede wszystkim pani Dyrektor Domu Kultury w Łomiankach Dorocie Burkhard-Mikrucie a także moim wspaniałym koleżankom i kolegom: Teresie Ostapiuk, Teresie Fijołek, Urszuli Kurek, Włodzimierzowi Fijołkowi i Kamilowi Tonkielowi.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220