Przejdź do głównej zawartości

"Notebook Norwida" w Domu Kultury "Kolorowa"

Ursus - jedna z najmłodszych dzielnic Warszawy zawsze wywiera na mnie jak najlepsze wrażenie. Mimo wielkomiejskich cech (ze stacją Szybkiej Kolei Miejskiej na czele - dzięki której dojazd z zakorkowanego śródmieścia zajmuje tylko 20 minut!) - zachowała jeszcze trochę z uroku małego miasteczka. Szczególnym miejscem w Ursusie jest kościół Św. Józefa - o znakomitej nowoczesnej architekturze - ze wspaniała kaplicą adoracji.  Drugim - bardzo ważnym punktem na mapie dzielnicy jest Dom Kultury "Kolorowa".
25 maja 2010 r. już po raz drugi miałem możliwość prezentować swoją poezję w Domu Kultury "Kolorowa". Tym razem spotkanie poświęcone było głównie "Notebookowi Norwida", ale znaleźliśmy także czas na prezentację kilku wierszy ze "Zlotego i czerwonego". A kiedy już zacznie się rozmowa o Chinach, to ciągnie się długo - również w kuluarach:-)
Bardzo dziękuję za organizację spotkania pracownikom Domu Kultury "Kolorowa" - którzy są najlepszymi profesjonalistami w swoim fachu i w każdym calu przygotowują swoje imprezy naprawdę perfekcyjnie i z sercem. Szczególne ukłony dla pana Janusza Łukaszewicza - animatora kultury z "Kolorowej" i pana Ireneusza Barskiego - znakomitego fotografa, którego zdjęcie znalazło się na okładce mojego "Notebooka Norwida". Było to własnie zdjęcie z ubiegłorocznego spotkania autorskiego w "Kolorowej".
Zobacz fotografie Ireneusza Barskiego ze spotkania w DK "Kolorowa".

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220