Przejdź do głównej zawartości

W Zduńskiej Woli na "Parnasie"

9 kwietnia 2010 r.  wraz z Marią Duszką i Andrzejem Dębkowskim byłem gościem czwartego "Zduńskowolskiego Parnasu Literackiego". Już sam fakt znalezienia się mojej skromnej osoby w tak zacnym towarzystwie należy zaliczyć do wyjątkowych sukcesów. Ale w tym przypadku niezmiernie ważne jest również miejsce. Zduńska Wola to dla mnie synonim miasta poetów, a Klub Literacki "Topola" to najbardziej utytułowany literacki klub w Polsce. Do tego niezwykłe postaci świata poezji jak Tadeusz Zawadowski, który gościł mnie w swoim domu, Anna Andrych, Roman Tomaszewski - gospodarz spotkania.
Na "Parnasie" było bardzo sympatycznie - cieszyło również zainteresowanie lokalnych mediów - zarówno prasy, telewizji jak i radia. Znakomitym pomysłem było przygotowanie przez  Romana Tomaszewskiego zestawu pytań - które losowaliśmy. Same pytania były interesujące, niesztampowe i przemyślane.
Przy okazji spotkania przyznałem się, że i ja kiedyś przez pół sezonu  należałem do Klubu Literackiego "Topola". Roman Tomaszewski zezwolił mi na podanie tego faktu do publicznej wiadomości, co skwapliwie czynię.

Fotografia pochodzi z serwisu www.zd-wola.pl - tutaj więcej zdjęć z Parnasu
Bardzo dziękuję za gościnę w kultowym dla poetów Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli a przede wszystkim w Domu Artystycznym "Zawadówka" Ewy i Tadeusza Zawadowskich. Nie przesadzę pisząc, że możliwość obecność w Zduńskiej Woli była dla mnie niezwykle ważnym przeżyciem, zwłaszcza, że choć na krótko, udało mi się również odwiedzić dom narodzin św. Maksymiliana Kolbe. Rozmowy w Zawadówce zapamiętam do końca życia, może także dlatego, że w sobotę rano razem przeżywaliśmy katastrofę prezydenckiego samolotu w Smoleńsku.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220