Przejdź do głównej zawartości

W Łódzkim Domu Kultury. Oficjalna premiera

8 kwietnia w Łódzkim Domu Kultury odbyła się pierwsza oficjalna prezentacja książek "Złote i czerwone 黄与红" wydanej przez łódzkie Wydawnictwo "Astra". Niezwykle ciepło ale nie unikając trudnych pytań spotkanie poprowadził Piotr Grobliński, szef Ośrodka Wydawniczego ŁDK. To dzięki Piotrowi i jego zespołowi z panią Ewą Jagiełło na czele impreza była perfekcyjnie zorganizowana i znakomicie promowana. Piotr Grobliński jest nie tylko redaktorem, animatorem kultury i wydawcą, ale także (a może i przede wszystkim!) znakomitym poetą, którego twórczość robi na mnie ogromne wrażenie. Podczas spotkania zaprezentowałem tylko część przygotowanych na tę okazję materiałów multimedialnych, bo też dyskusja była gorąca, a ramy czasowe ograniczone. Bardzo dziękuję za wspaniałe chwile w Łódzkim Domu Kultury. W czasach, kiedy mieszkałem w Łodzi i stawiałem swoje pierwsze kroki w poezji, spotkanie w ŁDK było dla mnie czymś nieosiągalnym i nierealnym, niezwykłą nobilitacją, na którą muszę jeszcze długo pracować. Bo też jest to nobilitacja - nie będę wyliczał znakomitych gości spotkań literackich w ŁDK, wystarczy, że dodam, że kolejnym gościem gościem Piotra Groblińskiego w Łódzkim Domu Kultury będzie Jurij Andruchowycz!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220