Przejdź do głównej zawartości

Światowy Dzień Książki w Pałacu Ruszkowskich w Złoczewie

23 kwietnia 2010 r. w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich miałem wielką przyjemność odwiedzić Złoczew, niewielkie, ale niezwykle urokliwe miasteczko w powiecie sieradzkim. Tego dnia odbyłem spotkanie autorskie zorganizowane przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Złoczewie. Spotkanie odbyło się w pięknej sali wspaniałego złoczewskiego Pałacu Ruszkowskich. W trakcie spotkania prezentowałem głównie utwory pochodzące z "Notebooka Norwida", nie obyło się jednak również bez rozmowy o Chinach. Ten fascynujący kraj i fascynująca podróż budzą w czytelnikach niezwykłą ciekawość i emocje.

Mieszkańcy Złoczewa przyjęli mnie bardzo serdecznie. Samo miasteczko choć straszliwie ucierpiało podczas II wojny światowej - ma w sobie coś niezwykle kojącego. Wielkie wrażenie wywarł na mnie kościół i klasztor Mniszek Kamedułek, który jest sanktuarium Matki Bożej Złoczewskiej.

Wielkie podziękowania kieruję w stronę pracowników Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Złoczewie na czele z panią dyrektor Alfredą Wesołowską oraz do sióstr Kamedułek ze szczególnym uwzględnieniem siostry Montini.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220