Przejdź do głównej zawartości

KATYŃ 2010

dzień wcześniej siedzieliśmy na skórzanych fotelach Roman pytał o płynną nowoczesność Andrzej mówił o świadomości historycznej ja o empatii Tadeusz że jest szczęśliwy biało-czerwony stolik wina czekał na trudne pytania rano w Zduńskiej Woli padał deszcz piłem kawę czarną jak żałoba Tadeusz mówił że pochodzi z Wołynia mój dziadek był z Lwowa stał w lesie w 1939 na lewo Wermacht na prawo Armia Czerwona dziadek znał niemiecki nie strzelali jak się podniosło ręce tym bardziej w tył głowy tych co poszli w prawo więcej już nie zobaczył miałem opowiedzieć o tym Tadeuszowi ale właśnie zadzwonił jego syn powiedział że Prezydent nie żyje lista ofiar Katynia wydłużyła się o 96 osób

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220