Przejdź do głównej zawartości

Extra Tygodnik: Na pomoc poezji


Artykuł z nr 43 Extra Tygodnika (15 kwietnia 2010 r.):

NA POMOC POEZJI

Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli i Klub Literacki „Topola” zorganizowali zduńskowolski Parnas Literacki. 9 kwietnia w MDK zaprezentowali się poeci Andrzej Dębkowski, Miłosz Manasterski i Maria Duszka. Twórczość każdego z gości wygląda okazale, a fakt, że poeci tworzą, napawa optymizmem. Jednak popularność poezji w Polsce spada. Polacy zamiast poezji wolą czytać tabloidy.

– Poezja musi być bardzo komunikatywna i trafiać do jak najszerszej grupy społeczeństwa. Można pisać w ten sposób, ale i tak ciężko będzie o czytelnika. Najpierw trzeba sprawić, aby Polacy wrócili do książek. A do tego potrzebna jest pomoc mediów – powiedział Miłosz Manasterski.

Jak najbardziej zgadzamy się z tą opinią. Dlatego też chcemy dać szansę młodym poetom, wszystkich, którzy chcą podzielić się z nami swoją twórczością, prosimy o przesyłanie prac na adres redakcja@extrazdunskawola.pl lub redakcja@extrasieradz.pl

(JR)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220