Przejdź do głównej zawartości

"Złote & czerwone" - spotkanie w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie


Ponieważ otwarcie naszej wystawy "Złote & czerwone. Zapis z podróży do Chin" przypadło w czasie kiedy razem ze Zbyszkiem Milewskim byliśmy na Podlaskich Spotkaniach Literackich w Białej Podlaskiej i Romanowie, postanowiliśmy uczcić ją kilka dni później. Spotkanie (medisaż???) odbyło się 22 października 2009 r. w Staromiejskim Domu Kultury na Rynku Starego Miasta w Warszawie. Opowiadaliśmy o naszej podróży do Chin i prezentowaliśmy pokaz zdjęć, które nie pojawiły się w naszych poetyckich kolażach. Było to także pierwsze nieoficjalne czytanie naszych utwór inspirowanych Chinami i kulturą chińską - oraz pierwsze czytanie ich tłumaczeń. Gościem specjalnym wieczoru była bowiem Ju Shan - asystentka w Katedrze Języka Polskiego Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych, która jest tłumaczką naszych utworów na mandaryński. Było to niezwykłe doświadczenie - usłyszeć własne wiersze w tym pięknym i egzotycznym dla naszego ucha języku. Dziękujemy Ju Shan - za Twoją pracę, wielki wysiłek włożony w tłumaczenia - i oczywiście za to, że byłaś na spotkaniu.

Na zdjęciu: Wielki Mur w rejonie Badalin - fot. M. K. Manasterski.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220