Przejdź do głównej zawartości

W jury: "Wesoła i liryczna"

Pierwsza impreza Doroty Ryst w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła Miasta Stołecznego Warszawy okazała się bardzo udana. Jeszcze przed imprezą w środowisku dało się słyszeć pomruk zazdrości: ależ świetna nazwa dla spotkań literackich! Autorka „Wesołej i lirycznej” bez najmniejszej tremy wkroczyła na scenę Ośrodka Kultury w Wesołej i scenę tę zdobyła dla poezji. To już drugi ośrodek kultury z którym Dorota współpracuje (po Centrum Promocji Kultury Praga Południe) i w który wnosi literackie ożywienie.

22 stycznia 2010 r. pogoda nie sprzyjała opuszczaniu ciepłych domów i kierowania się ku peryferyjnej dzielnicy Warszawy. Termometry pokazywały minus 12, a jednak publiczność ledwie zmieściła się na sali. W programie imprezy była moja krótka prezentacja poetycka, koncert i turniej jednego wiersza. W turnieju wzięło udział 21 poetów, co – proszę mi wierzyć – przy takiej pogodzie jest sukcesem niebywałym. Niektórzy z uczestników Turnieju przybyło naprawdę z daleka – najdalej z Piotrkowa Trybunalskiego, ale byli też przedstawiciele Nasielska czy Radzymina.

Więcej o imprezie w internecie:
Zofia Mikuła: "Wesoła i liryczna" po raz pierwszy Zdjęcia na Picasaweb autorstwa Macieja Kamińskiego

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220