Przejdź do głównej zawartości

Lekcja poetycka w Szkole Podstawowej nr 79 w WarszawieW święto Trzech Króli miałem przyjemność spotkania się z uczniami klas szóstych i piątych Szkoły Podstawowej nr 79 w Warszawie. Organizatorem spotkania była Filia Bielańskiego Ośrodka Kultury w Warszawie. W trakcie godziny lekcyjnej starałem się zachęcać młodych ludzi do czytania literatury pięknej i podejmowania własnych prób literackich. Przeczytałem kilka swoich utworów i opowiedziałem kilka anegdot z moich poetyckich podróży. Najlepszym egzaminem dla prowadzącego lekcję poetycką jest dzwonek na przerwę... Tym razem nikt z moich słuchaczy nawet nie drgnął, dopiero drugi dzwonek, zapowiadający kolejną lekcję zmusił nas do rozstania.

Spotkania z młodzieżą są dla mnie bardzo ważnym doświadczeniem. Młodzi ludzie reagują szczerze i spontanicznie, to najlepsza grupa do „testowania” nowych utworów i naprawdę poważnych rozmów o poezji. Mam nadzieję, że z każdym szkolnym spotkaniem powiększa się grono wrażliwych czytelników literatury, że zmniejsza się „strach” przed sięganiem po współczesną poezję.Bardzo dziękuję pani Krystynie Gzuli - kierownikowi Filii Bielańskiego Ośrodka Kultury w Warszawie – za to sympatyczne i cenne spotkanie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220