Przejdź do głównej zawartości

W jury: 20 wierszy na 20-lecie praw miejskich Łomianek

To był bardzo ważny rok dla Łomianek, rok obchodów 20-lecia nadania praw miejskich. W Domu Kultury w Łomiankach postanowiliśmy uczcić rocznicę również na sposób poetycki. Stąd pomysł na zorganizowanie ogólnopolskiego konkursu na wiersz o Łomiankach. 12 grudnia 2009 r. w Domu Kultury w Łomiankach w ramach imprezy "Na strychu w Łomiankach" odbyła się Gala Finałowa Konkursu. Nagrody wręczał osobiście Burmistrz Łomianek Wiesław Pszczółkowski. Przewodniczący jury Marek Wawrzkiewicz, prezes Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich czytał swoje własne, znakomite utwory. Wspaniały koncert dali Joanna Błażej-Łukasik (fortepian) i Paweł Łukasik (altówka) grając piękne argentyńskie tanga. A wśród laureatów konkursu Sławomir Płatek (Rumia), Agnieszka Kwit (Kraków), Wojciech Stańczak (Józefów), Kazimierz Peczyński (Łomianki), Dorota Ryst (Warszawa)... A oprócz finału konkursu odbył się również Turniej Jednego Wiersza "Na strychu w Łomiankach" z pulą nagród w wysokości 1000 zł. Przeczytaj werdykt jury konkursu "20 wierszy na 20-lecie praw miejskich Łomianek" Zobacz fotografie Krzysztofa Mariusza Ciesielskiego Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu konkursu a przede wszystkim: - Panu Burmistrzowi Łomianek Wiesławowi Pszczółkowskiemu za objęcie patronatu nad konkursem - Panu Prezesowi Związku Literatów Polskich Markowi Wawrzkiewiczowi za przewodniczenie jury konkursu - Pani Dyrektor Domu Kultury w Łomiankach Dorocie Burkhard-Mikrucie za możliwość realizacji naszego pomysłu - Zbyszkowi Milewskiemu za pracę w jury - Krzysztofowi Mariuszowi Ciesielskiemu za wspaniałe zdjęcia i oświetlenie sali - Adamowi Prokopowiczowi za oprawę muzyczną - Paniom: Urszuli Kurek i Teresie Ostapiuk za wspaniałą obsługę imprezy - Panu Włodzimierzowi Fijołkowi za technikę - Waldemarowi Kocikowi za nagłośnienie i nagranie - Kamilowi Tonkielowi za pomoc wszelaką Dziękuję serdecznie!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220