Przejdź do głównej zawartości

II Festiwal Poezji Słowiańskiej & 6. Turniej Jednego Wiersza o Laur Burmistrza Łomianek


To był rekordowy wieczór poetycki "Na strychu w Łomiankach" - którego pojemną formułą wpisaliśmy się zarówno w II Festiwal Poezji Słowiańskiej jak i prestiżowy 6. Turniej Jednego Wiersza o Laur Burmistrza Łomianek. Rekordowy pod względem gości, którzy pojawiali się w Łomiankach w ramach festiwalu - reprezentujących Ukrainę, Rosję, Łotwę, Mołdawię, Bułgarię, Węgry i oczywiście Polskę. Rekordowy pod względem uczestników Turnieju Jednego Wiersza - których było 52! Nie ukrywam, że tak duża liczba prezentujących się poetów wymusiła pewne zmiany w formule spotkania. Prowadząc ją z Moniką Kowalewską kładliśmy nacisk na tempo i sprawność kolejnych punktów programu. Zrezygnowaliśmy na przykład z przedstawiania szerzej uczestników Turnieju, co zawsze - jeśli tylko to możliwe - staramy się czynić, dodając kilka ciepłych słów o każdym z nich. Chciałem powiedzieć także kilka słów o poezji Wojciecha Borosa - ale zrezygnowałem (mam nadzieję, ze Wojciech wybaczy) bo wymagała tego wyższa racja czasu. Ale to są uwagi na marginesie. Najważniejsze, że zainteresowanie imprezą było rekordowo duże, że goście zagraniczni wnieśli wiele ciepła i powiedzieli wiele dobrych słów o poezji i polskiej poezji w szczególności. Bardzo podobała mi się - powiem więcej - zachwyciła mnie prezentacja Wojciecha Borosa - który naprawdę godnie reprezentował polską poezję i po raz kolejny udowodnił gościom zagranicznym, że w tej dziedzinie jesteśmy mocarstwem światowym (co zresztą usłyszałem po imprezie:-)
Turniej Jednego Wiersza o Laur Burmistrza Łomianek stał na bardzo wysokim poziomie i naprawdę dobrymi tekstami można by obdzielić wiele innych konkursów.

Bardzo dziękuję burmistrzowi Łomianek panu Wiesławowi Pszczółkowskiemu, że wspiera nasze działania poetyckie. Bardzo dziękuję Aleksandrowi Nawrockiemu - dyrektorowi Festiwalu Poezji Słowiańskiej - za możliwość organizacji Dnia Łomiankowskiego Festiwalu. Dziękuję wszystkim - bez których organizacja tej imprezy byłaby niemożliwa: Urszuli Kurek, Teresie Ostapiuk, Włodzimierzowi Fiołkowi, Kamilowi Tomkielowi. Dziękuję serdecznie Waldemarowi Kocikowi za świetne nagłośnienie. Specjalne podziękowania należą się Krzysztofowi Mariuszowi Ciesielskiemu - który wsparł nas oświetleniem i zrobił cudowne zdjęcia z imprezy. I oczywiście - dziękuję pani dyrektor Dorocie Burkhard-Mikrucie - bez której w ogóle nie byłoby "Na strychu w Łomiankach".

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uskrzydlone Wiersze: Poeta i róże

http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/2013/02/poeta-i-roze_27.html

Wiersze wypuszczone w książkach (i na stronach internetowych) zaczynają żyć swoim własnym życiem... Na przykład życiem GIF-a (animacji komputerowej). Takiego pięknego GIF-a z mojego wiersza stworzyła  autorka bloga "Uskrzydlone Wiersze" http://uskrzydlonewiersze.blogspot.com/

Istotnie mój wiersz jest uskrzydlony... Bardzo serdecznie dziękuję za jego uskrzydlenie, pięknego GIF-a i wszystkich zapraszam do odwiedzin bloga miłośniczki poezji:-)

Marta Wróblewska recytuje mój wiersz w konkursie Warszawska Syrenka

Marta Wróblewska sprawiła mi wielką przyjemność prezentując w konkursie recytatorskim XXXII Warszawska Syrenka mój wiersz "Poeta i róże" z książki "Portfolio". Z wierszem tym przeszła już dwa etapy eliminacji i dostała nagrodę w eliminacjach rejonowych (Łomianki, 25 marca 2010 r., jury: Joanna Król - aktorka, Anna Smołownik - aktorka, Dominik Bąk - aktor). Nagroda to uprawnia do startu w wielkim finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Trzymam kciuki za recytatorkę i zapraszam do obejrzenia nagrania z eliminacji rejonowych.

Rozmowa w TVP Polonia

Zapraszam do obejrzenia on-line programu

"Halo Polonia" w TVP Polonia (emisja na żywo 27.04.2016, godz. 22.20-23.00). Wraz z Aleksandrem Nawrockim, redaktorem naczelnym "Poezji dzisiaj" pojawiamy się w 40 minucie około 40 sekundy.
Tutaj link do wideo:
http://halopolonia.tvp.pl/24786900/27042016-2220